comentarii

Cătălina Lupu își învață prietenii virtuali unde să își bage degetul pe Facebook. O fi inițiativă de consilier local ALDE sau de profesor de română? „Nu mai știu ăștia cu mintea odihnită ce să inventeze”

scris de Nicoleta Cristea / 21.11.2018 13:36 / 0 comentarii / 188 vizualizari
Doamna Cătălina Lupu, profesor de limba și literatura română, (ne)cunoscută mai ales de când onorează ALDE prin reprezentarea în CL Focșani, este îngrijorată. Nu mai doarme ziua și visează noaptea de grija a ceea ce se întâmplă pe moșia virtuală a lui Mark: prietenii săi de pe Facebook nu îi văd... citeste mai departe

Oprișan se laudă că dă Bachus peste noi cu veselie. „Exact așa proceda și greierul, toată vara cânta și dansa... câte se puteau face cu banii aruncați în vânt pe festivaluri, dar na „PSD da”!

scris de Nicoleta Cristea / 01.10.2018 10:22 / 0 comentarii / 140 vizualizari
A venit și clipa mult „așteptată” de toți vrâncenii: anunțul că, în câteva zile, vom putea gusta din tulburel și ne vom îmbăta de la mirosul de grătare și mititei: bate la ușă Bachus 2018. Cum îi șade bine unui președinte de județ, Marian Oprișan și-a anunțat „prietenii” pe Facebook că așteptarea a... citeste mai departe

Ce părere au unii focșăneni despre rudele lor, angajate la primăria lui Misăilă: „I-ați dat un job fără concurs, fără nimic, doar să vă slujească... și el e prostu proștilor”

scris de Nicoleta Cristea / 09.09.2018 14:51 / 0 comentarii / 300 vizualizari
Facebookul este pentru unii cea mai importantă platformă unde își pot vărsa năduful, indiferent de subiectul în discuție. Rar am întâlnit însă un comentariu ca cel pe care îl vom prezenta mai jos, postat de un vrâncean pe pagina primarului tuturor focșănenilor. „Ești un Gunoi, cu G mare, care... citeste mai departe