Sport

Doi cicliști răniți în etapa desfășurată pe raza județului Vrancea!

scris de Stiri de Focsani / 13.09.2019 09:27 / 0 comentarii / 89 vizualizari
Etapa a II-a a Turului Ciclist al României nu a decurs fără incidente. O bună parte din aceasta a avut loc pe teritoriul județului Vrancea și a făcut două victime. Doi dintre cicliștii care au participat la cursă au căzut de pe bicicletă și s-au rănit, însă nu foarte de serios.Estonianul Steven... citeste mai departe

VIDEO! Etapa a doua a Turului Ciclist al României s-a încheiat la Focșani. Eduard Grosu, liderul echipei noastre naționale, s-a clasat pe locul al III-lea!

scris de Stiri de Focsani / 12.09.2019 18:07 / 0 comentarii / 81 vizualizari
Turul Ciclist al României a fost spectaculos pentru cei care l-au privit live. Astăzi, la Focșani au fost premiați cei mai puternici cicliști după primele două etape. Pe locul al treilea s-a clasat Eduard-Michael Grosu care a reprezentat echipa națională a României și care a urcat pentru a doua... citeste mai departe

FRH în cârdășie cu TVR introduce DICTATURA în handbal. Tadici, reacție DURĂ la adresa noului regulament STUPID impus de Federație

scris de Stiri de Focsani / 27.08.2019 16:37 / 0 comentarii / 56 vizualizari
Caietul de sarcini aprobat pentru desfășurarea meciurilor din Liga Națională de Hadnbal Feminin este pur și simplu aberant, care duce mai mult spre o dictatură. Spectacolul sportiv pare să lipsească din viziunea celor de la Federația Română de Handbal, care au impus în acest sezon competițional... citeste mai departe

Focșăneanul Narcis Răducanu i-a luat locul lui MM Stoica! Este noul director sportiv al FCSB!

scris de Stiri de Focsani / 16.08.2019 15:56 / 0 comentarii / 153 vizualizari
Focșăneanul de 44 de ani, liber de contract din 2017, va ocupa postul lăsat liber de MM Stoica, după ce acesta a demisionat de la FCSB. Narcis  intrat deja în pâine și a intrat la „consultări” cu patronul Becali în privința antrenorului.„Da, l-am adus pe Narcis. E cu mine la palat acum. Ne... citeste mai departe

Judoka Laris Borș (CSM Focșani 2007) - medaliat cu aur la Cupa Europeană U21 de la Cluj-Napoca!

scris de Stiri de Focsani / 10.08.2019 20:40 / 0 comentarii / 25 vizualizari
O nouă victorie pentru judo-ul focșănean adusă de sportivul CSM Focșani 2007, Laris Borș, elev al profesorilor Stănică Grosu și Iulian Surlă. Sportivul focșănean a obținut medalia de aur la Cupa Europeană U21 , competiție ce se află în curs de desfășurare la Cluj-Napoca. Laris s-a clasat pe locul I... citeste mai departe

Claudia Prisecaru - victorie pentru România la Campionatul European de Atletism din Norvegia!

scris de Stiri de Focsani / 10.08.2019 20:10 / 0 comentarii / 39 vizualizari
Rezultat remarcabil pentru Claudia Prisecaru obținut la Campionatul European de Atletism pe echipe de la Sandnes, Norvegia. Sportiva legitimată la CSM Focșani 2007 s-a clasat pe locul al treilea la cursa 3000 de metri obstacole, urcând astfel pe treapta a treia a podiumului de premiere.Claudia,... citeste mai departe

Schimbare de plan la echipa fanion a Focșaniului. Antrenorii Burgă și Toma - liberi de contract!

scris de Stiri de Focsani / 07.08.2019 14:20 / 0 comentarii / 117 vizualizari
Chiar înainte de campionat, echipa fanion a Focșaniului a rămas fără antrenorii Vasilică Burgă și Adrian Toma. Într-un anunț apărut pe pagina de socializare a CSM Focșani 2007, clubul anunță „cu durere în suflet”despărțirea contractuală de cei doi antrenori, deși în ultima conferință de presă... citeste mai departe

Alți doi americani intră în echipa de baschet a CSM Focșani 2007

scris de Stiri de Focsani / 07.08.2019 09:55 / 0 comentarii / 39 vizualizari
Echipa de baschet seniori a CSM Focșani 2007 tinde să devină una reprezentativă mai degrabă pentru Statele Unite ale Americii. După ce doi americani au semnat pentru echipa din Focșani – Jabari Craig și Cameron Cornelius – alți doi nord americani au venit să reprezinte echipa de baschet a orașului... citeste mai departe

Un canadian în echipa de baschet seniori a CSM Focșani 2007

scris de Stiri de Focsani / 06.08.2019 09:41 / 0 comentarii / 22 vizualizari
Echipa de baschet seniori a CSM Focșani 2007 și-a completat echipa cu un jucător nord american. Este vorba de pivotul canadian Jabari Craig, un baschetbalist în vârstă de 24 de ani născut în 1995 la Scarborough, Ontario (Canada). Pivotul canadian are 208 cm și 107 kilograme și vine la Focșani via... citeste mai departe

Alisia Paruba (CS Atletic Adjud) obține medalia de bronz la Camionatul Național de Atletism de la Pitești!

scris de Stiri de Focsani / 01.08.2019 10:33 / 0 comentarii / 21 vizualizari
Campionatul Național de Atletism de la Pitești aduc noi medalii pentru sportivii vrânceni. Alisia Paruba a aviut o zi bună pe Stadionul „Nicolae Dobrin”. Sportiva de la CS Atletic Adjud a obținut medalia de argint și a urcat pe cea de a două treaptă a podiumului de premiere. Eleva profesorului... citeste mai departe